Keramika

Výroba keramiky je pro použití silikonů živým trhem zejména u polévaného a glazovaného zboží. Použití silikonových materiálů umožňuje dosáhnout vysokého stupně automatizace a zvýšení produktivity. Jinou oblastí použítí silikonových materiálů je při mechanizovaném potisku keramiky formou tiskových polštářků či válečků.

Formování keramiky

Vytvarování jednoho kusu se obvykle skládá z několika vyformovaných jednotlivých částí. U všech těchto částí je nutné používat silikonové materiály s minimálním smrštěním. K tomuto účelu se velmi osvědčily formovací silikony řady ACC MM200 adičního typu, které mají minimální smrštění a výbornou pevnost, které e základem dlohodobé životnosti formy.

Pro další informace navštivte stránky formovacích materiálů.

Tampónový potisk

Původn velmi stará metoda přenášení inkoustu se v kombinaci s moderním strojním vybavením a novými silikonovými materiály stala vysokorychlostní high-tech operací. Silikonové podušky přenášejí inkoust z leptaných matric na keramiku opakovaně s velmi velkou přesností. ACC MM242 adiční silikon byl speciálně vyvinut pro tuto aplikaci, spolu s kapalinou pro ředění Tampo 50 a primerem Tampo primer zlepšení adheze na destičkách.

Pro další informace navštivte stránky tampónového tisku.

 

ACC Silicones Ltd, Amber House, Showground Rd, Bridgwater, TA6 6AJ
Tel: +44 (0) 1278 411400 Fax: +44 (0) 1278 411444